Z okazji Dnia Postaci z Bajek w Filii nr 4…

ŚCINAWKA ŚREDNIA: Kolejny piątek i kolejne zajęcia w KRAINIE WYOBRAŹNI Filii nr 4 w Ścinawce Średniej. 6 listopada br. to dzień, w którym obchodziliśmy święto postaci z bajek, które w tym roku wypadło  dzień wcześniej. Zanim nasze przedszkolaki z grupy SŁONECZEK wysłuchały o czym będziemy czytać, padło kilka pytań dotyczących bohaterów naszej bajki. Pani Monika powiedziała kilka wskazówek, które miały naprowadzić dzieci na odpowiedni tor. Nie musiała dużo mówić po dwóch podpowiedziach już wiedziały to CZERWONY KAPTUREK krzyczały chórem. A zwierzak z wielkimi strasznymi zębami to WILK. I tak oto nasze dzieci wiedziały co dziś będziemy czytać. Po wysłuchaniu bajki przystąpiły do wykonania pierwszej postaci wilka. Nasz był całkiem sympatyczny mimo swoich wielkich zębów. Dzieci musiały wyciąć przygotowane wcześniej elementy przykleić je tak aby powstał wilk. Wycinanie szło całkiem sprawnie. Rach ciach i wilk czekał na Kapturka, którego właśnie zaczęły przedszkolaki wycinać. Wycinały, przyklejały i w skupieniu tworzyły postać którą wszyscy dobrze znają dziewczynkę w czerwonej pelerynce z kapturem. Z bajki dowiedziały się skąd u dziewczynki wzięło się przezwisko Czerwony Kapturek. Bo nie każdy wie, że pelerynę uszyła jej mama która szyła ubrania dla bogatych dam. Na koniec pracy padło pytanie „ciocia a możemy wziąć te prace do domu”. Odpowiedź była oczywista dlatego teraz w domu z rodzicami nasze przedszkolaki mogą bawić się w teatrzyk pracami, które wcześniej z takim zapałem same stworzyły.