Projekt „Dobry rok – integracja społeczności pogranicza” Kazio Sponge – warsztaty teatralne

RADKÓW: Kim jest KAZIO SPONGE?
Kazio Sponge powstał w 2009 roku we wrocławskiej PWST na Wydziale Lalkarskim. Od tego czasu, wraz ze swoja mamą i właścicielką – Anną Makowską-Kowalczyk, przemierza Polskę i pojawia się w najmniej spodziewanych miejscach. Kazio Sponge to sześcioletni chłopiec wykonany z gąbki z zaawansowaną wadą wymowy. Przy swoim wzroście (zaledwie „52 cm w trampkach”) nie przejdzie niezauważony. Kocha ludzi – to go z pewnością wyróżnia, a jego główną cechą jest szczerość aż do bólu – nawet o swoich kompleksach mówi otwarcie, nieświadomie czyniąc z nich atut. Jest dżentelmenem, bywalcem, „celebrytą”, królem ciętej riposty, gadułą i fachowcem w wyrażaniu opinii na każdy – bez wyjątku – temat. Jego marzeniem jest zostać piłkarzem, ale na razie zajął się muzyką… gra na cymbałkach i papierowej gitarze.
I co najważniejsze: dostarcza wielu radości wszystkim, którzy go poznają. Sam o sobie mówi, że ma serce z gąbki i jest w nim miejsce dla każdego – przecież gąbka wiele chłonie… :)

31 maja br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radków im. Karola Estreichera zaprosiła uczniów klas III z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radkowie na spektakl teatralny Kazio Sponge, który rozpoczął działania związane z Mikroprojektem nr CZ.11.4.12/0.0/0.0/16_008/0002549 pn. „Dobry rok – integracja społeczności pogranicza” (nr umowy CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0002549/143) współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2014 – 2020 „Przekraczamy granice” .

Za udział w warsztatach dzieci otrzymały upominki w formie rozkładanej walizki malarskiej z wyposażeniem. Śmiechu co niemiara, dobra zabawa i upragniony powrót do „normalności”. Dzięki zachowaniu dystansu społecznego oraz reżimowi sanitarnemu, mogliśmy przeprowadzić warsztaty i znowu spotkać się na wydarzeniu artystycznym.

Dziękujemy Gminnemu Centrum Kultury w Radkowie za użyczenie sali widowiskowej.