Pasowanie na Czytelnika w Wambierzycach

WAMBIERZYCE: Dnia 25 II 2022r. w naszej filii „Strefa Kreacji” w Wambierzycach odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki pierwszoklasistów z ZSP w Wambierzycach 📚🙌📖🧑‍🎓🧑‍🏫.

Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej biblioteki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do aktywnego korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Przyszli czytelnicy w obecności wychowawcy oraz pani z biblioteki szkolnej złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz jej księgozbiorem; dowiedzieli się również, jak należy dbać o książki, jakie zasady obowiązują w bibliotece, co można a czego nie wolno. Dla dzieci przygotowane zstało też zadanie-wyzwanie, polegające na: wprowadzeniu książki do księgozbioru, naklejeniu terminatki, uzupełnieniu karty książki, przybicie pieczątki oraz obłożenie folią owej książki. Uczniowie otrzymali od biblioteki drobne upominki oraz dyplomy pamiętkowe.